Cuketové placky

Cukety v posledních letech zažívají velkou renesanci. A je jasné, proč: zelenina je to velmi všestranná, levná a chutná. Zkuste s námi tyhle placky, budete nadšení, jak báječně chutnají!

DOBA PŘÍPRAVY 15 minut
DOBA VAŘENÍ 30 minut
NÁROČNOST nízká
Ingredience pro: 3 porce

Těsto

1 kg cukety
sůl
2 ks vejce
100 g ovesných vloček
100 g hladké mouky
rostlinný olej
hladká mouka na obalování

Příloha

450 g nových brambor
pažitka

Postup

Krok 1: Cukety se pokuste vybrat spíše větší, menší bývají hodně vodnaté, a to je v tomto případě spíše nežádoucí. Obě cukety oškrábejte a nastrouhejte je nahrubo. Pak je nechte chvíli odstát, aby z nich vytekla případná nadbytečná voda – a podle potřeby je samozřejmě vyždímejte. Ovesné vločky zalijte horkou vodou a nechte je nabobtnat.

Krok 2: K vyždímaným nastrouhaným cuketám přidejte vejce, scezené ovesné vločky, hladkou mouku a trochu soli a vše promíchejte. Hotové těsto nechte ještě chvíli odstát a v případě, že moc zřídlo, přidejte ještě trochu ovesných vloček, tentokrát už předem nemáčených, aby do sebe natáhly přebytečnou vodu.

Krok 3: Z těsta tvořte placičky, které obalte v hladké mouce a z obou stran lehce osmažte na rostlinném oleji. Podávejte s vařenými bramborami, které jste promíchali s trochou nasekané pažitky.

4 1 hlasovat
Hodnocení receptu
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře