Dokonalé chlebíčky – 3 pomazánky, které musíte zkusit

Česnekový dech, lehce oschlé chlebíčky a půlnoční objímačky s téměř cizími lidmi k oslavám příchodu nového roku prostě patří. Ale i to můžete podstupovat stylově! Vyrobte domácí pomazánky, na které budou vzpomínat i ti, kteří mají jinak celý večer v mlze…

Klasickou česnekovkou sice nikdy nic nezkazíte, ale pokud zrovna neplánujete klání o tu nejlepší sýrovou pomazánku v pěti verzích, zkuste vyrobit i méně obvyklé variace – z uzeného kuřete, červeného zelí nebo oliv.

Uzené kuře & paprika

Šťavnatá pomazánka z uzeného kuřete, mrkve a krémového sýra je perfektní variantou pro masožrouty i ty, kteří chtějí už před koncem roku trochu odlehčit. Chutná jen tak nebo ozdobená vařenými vajíčky, vypraženou slaninkou a jarní cibulkou.

Červené zelí & vlašské ořechy

Pěkně řízná zelná pomazánka s vlašskými ořechy je zaručené téma – zaručuji, že se vás pro její krásně fialovou barvu každý minimálně jednou zeptá, z čeho je. Doplňte ji čerstvou rukolou nebo praženými oříšky.

Olivy, kapary & česnek

Hned několik chutí středomoří v sobě spojuje tato pikantní olivová tapenáda. Perfektní je na topinkách i čerstvé bagetě a neměli byste zapomenout ani na lahvinku (dvě, tři…) dobrého vína na spláchnutí.

Zdroj: prozeny.cz
0 0 hlasovat
Hodnocení receptu
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře