O Aloe Vera

Aloe vera je krásná sukulentní rostlina s blahodárnými účinky na lidské zdraví. Aloe vera je vhodná pro zdravý životní styl, domácí léčbu, výrobu produktů pro krásu a zdraví, a také pro lákavé recepty z aloe vera. Vyzkoušejte účinky této „domácí lékárničky“ na vlastní kůži.

Zázrak v květináči

Aloe vera a jeho účinky jsou známy již po dlouhá staletí. Mnoho vědeckých studií nás přesvědčilo o působení aloe vera jako léčivé rostliny. Aloe vera má přes 200 aktivních látek, které jsou člověku prospěšné. Jsou známy důkazy o hojivosti gelu z aloe, také obsahuje aminokyseliny, enzymy, polysacharidy, vitamíny, minerální látky a antioxidanty.

Pro domácí spotřebu můžete aloe vera pěstovat v květináči, nejenom že budete mít krásnou dekorativní rostlinu, ale tuto „první pomoc“ budete mít vždy po ruce.

Složení aloe vera

V dnešní době jsme si zvykli nakupovat vše hotové v obchodech, a tak mnozí z nás neví, jak používat rostliny, které nám sama příroda nabízí. Znalci doporučují a shodují se na tom, že čerstvý list je daleko účinnější než konzervovaný přípravek.

Vždy odřízneme spodní list rostliny, ta se časem zacelí. List aloe vera obsahuje dvě složky:

1. Slupka listů obsahuje latex, který má hořkou chuť. Při kontaktu s pokožkou může působit dráždivě a nedoporučuje se ani k běžnému užití vnitřnímu. Dříve se aplikoval jako projímadlo, ale protože může způsobovat silné křeče v trávicím traktu, od jeho laického užívání se ustoupilo.

2. Druhá složka listů je důležitější, průzračná gelová tekutina, ve které jsou právě ty nejcennější látky.
Zpracování listu aloe vera

List podélně rozpůlíme a lžičkou z něj seškrábeme gelovou vrstvu, je důležité se vyhnout slupce kvůli jejím dráždivým účinkům. Tento čistý gel pak můžeme aplikovat přímo na postižené místo na naší kůži nebo pro další zpracování k vnějšímu či vnitřnímu použití.

0 0 hlasovat
Hodnocení receptu
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře