O granátovém jablku

Ano uznáváme, pokud se právě nenachází v akci, granátové jablko není v našich končinách právě nejlevnější. Přesto se do jeho koupě vyplatí investovat. Pokusíme se vám vysvětlit proč.

Granátové jablko je totiž jedinečným zdrojem antioxidantů a vitamínů. V této podobě je doslova zdravou bombou, která vám dodá energii téměř okamžitě.
Jak jablko pomáhá?

Pomůže ulevit v nemoci, dokonce umí uklidnit podrážděnou pleť a zlikvidovat bakterie a bacily. Granátové jablko je také silně protirakovinné, antivirové a imunitu posilující.

Co granátové jablko obsahuje?

Jak jsme naznačili již v úvodu, je to opravdu široká škála vitamínů a minerálů. Mezi jinými obsahuje vitaminy skupiny B, C, kyselinu listovou, kyselinu pantotenovou, zinek, mangan, draslík, selen, měď, hořčík, vápník, železo, vitamin E, K.

Jaké má granátové jablko účinky?

Granátové jablko je skutečnou vitamínovou bombou (na 100 gramů obsahuje v průměru kolem 240 mg draslíku, 4 gramy vlákniny, 12 mg vitaminu C a mnoho dalších vitamínů a minerálů) a má mnoho pozitivních účinků na naše tělo.

Jak působí na náš organismus?

protizánětlivě
protirakovinné
detoxikačně
podporuje imunitu
podporuje krvetvorbu
Pročišťuje ledviny i játra
Snižuje krevní tlak i hladinu cholesterolu
Má omlazující a regenerační účinek
Působí preventivně proti kardiovaskulárním onemocněním

Jak ovoce správně jíst?

Jíme jeho jadérka, které najdeme pod tvrdším povrchem. Nenechte se odradit složitějším čištěním a jejich vybíráním. V jednom jablíčku najdeme v průměru několik set semen. Ze semen také můžeme vylisovat chutnou a zdravou šťávu.

0 0 hlasovat
Hodnocení receptu
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře