Ořechové slzičky

Těžko si představit Vánoce bez ořechového cukroví. Dnes tu pro vás máme recept, který je ořechů plný a váš stůl krásně ozdobí!

DOBA PŘÍPRAVY 30 minut
DOBA VAŘENÍ 15 minut
NÁROČNOST nízká

Ingredience pro: 1 plech

Na těsto potřebujete:

300 g hladké mouky
140 g cukru moučka
140 g mletých ořechů
200 g rostlinného tuku
1 vejce
1/2 lžičky mleté skořice

Na krém potřebujete:

125 g másla
50 g moučkového cukru
1 vejce
1/4 dl rumu
1 hrst mletých ořechů

Na polevu potřebujete:

50 g mléčné čokolády
15 g tuku

Na zdobení potřebujete:

mleté ořechy
nastrouhaná hořká čokoláda 65%

Postup

Krok 1: Jako u dalších receptů na vánoční cukroví, i zde je postup velmi jednoduchý. Mouku prosejte na vál, přidejte na kousky nakrájený tuk, cukr, mleté oříšky, vajíčko a skořici a vypracujte hladké těsto. Pokud preferujete oříšky lískové místo vlašských, doporučujeme trochu mouky ubrat – lískové jsou méně tučné, a těsto by se vám pak mohlo sypat.

Krok 2: Hrudku těsta uložte aspoň na hodinu do ledničky odpočinout. Pak ji vyválejte na plát tenký asi 3 mm a vykrajujte z něj slzičky nebo oválky. Pokud preferujete jiný tvar, tak samozřejmě použijte ten, jen cukroví budete muset pracovně přejmenovat.

Krok 3: Krém i poleva do ořechových slz je stejný, jako se používá na výrobu oříškových košíčků přelitých čokoládou, takže doporučujeme dělat oba druhy zároveň, ať si ušetříte práci. Polovinu upečeného těsta potřete krémem (nejlépe cukrářskou zdobičkou, s tou to rychle odsýpá a hezky vypadá) a druhou polovinou přiklopte. Nechte ztuhnout.

Krok 4: V parní lázni rozpusťte mléčnou čokoládu s kouskem tuku, aby se naředila, nechte ji trochu zchladnout. Připravené cukroví v polevě postupně máčejte. Ještě před zatuhnutím čokolády slzičky posypte trochou mletých oříšků. Pokud chcete mít cukroví co nejrůznorodější, můžete polevu nechat zatuhnout, a pak slzičky pocákat rozpuštěnou tmavší hořkou čokoládou.

Zdroj: prozeny.cz
0 0 hlasovat
Hodnocení receptu
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře