Pekanové sušenky

Na oblíbené sušenky (cookies) mám vlastně jeden univerzální recept. Liší se vždy jen hlavní surovina – sekaná čokoláda, vlašské ořechy, hrozinky nebo lentilky. V dnešním receptu jsem ale použila lahodné pekanové ořechy.

DOBA PŘÍPRAVY 20 minut
DOBA VAŘENÍ 20 minut
NÁROČNOST nízká

Ingredience pro: 26 sušenek

200 g cukru krupice
1 sáček vanilkového cukru
150 g másla
1 vejce
240 g hladké mouky
25 g kukuřičného škrobu
1 lžička kypřicího prášku do pečiva
1 špetka soli
150 g pekanových ořechů

Postup

Krok 1: Nejprve důkladně vyšlehejte povolené máslo s cukrem krupicí a vanilkovým cukrem (asi 5 minut). Vznikne nadýchaný bílý krém.

Krok 2: Asi po 5 minutách šlehání do krému vyklepněte vejce a znovu šlehejte, dokud se vše nepropojí (další asi 3 minuty).

Krok 3: Mezitím smíchejte sypké suroviny – hladkou mouku, kukuřičný škrob, prášek do pečiva a sůl. Ty postupně krátce zašlehejte do máslové směsi.

Krok 4: Pekanové ořechy nasekejte nahrubo, pár si jich nechte celých na ozdobu. Nasekané ořechy vařečkou jemně zamíchejte do těsta.

Krok 5: Těsto teď rozdělte napůl a z každé poloviny vytvořte váleček o průměru asi 3 cm. Oba válečky zabalte do potravinové fólie a dejte na minimálně dvě hodiny ztuhnout do chladničky.

Krok 6: Horkovzdušnou troubu předehřejte na 180 stupňů. Válečky těsta vyndejte z chladničky, rozbalte a nakrájejte na centimetrové placičky. Ty pak vyskládejte na plech s pečicím papírem. Do některých můžete na střed vtlačit celý pekanový ořech. Sušenky pečte asi 20 minut, dokud jim nezezlátnou okraje. Pak je nechte zchladnout na drátěné mřížce.

0 0 hlasy
Hodnocení receptu
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře