Poctivé čokoládové smoothie

Pokud je čokoláda kvalitní a obsahuje vysoký podíl kakaové složky, pak má i ona své nezastupitelné místo v rámci našeho jídelníčku (s její konzumací se to nesmí samo sebou přehánět). Proto vám přinášíme recept na toto skvostné poctivé čokoládové smoothie.

Ingredience

1 hrnek mléka (použijte rostlinné, či živočišné dle vlastního uvážení)
25 g kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa
1 lžíce kakaa (lze použít i karob)
1 banán
2 sušené datle
1 lžička vanilkového extraktu
* Můžete přidat i jednu lžičku Blendea SUPERGREENS

Postup

Veškeré suroviny vložte do nádoby od mixéru (datle nezapomeňte vypeckovat), uzavřete ji, nasaďte na smoothie maker a mixujte zcela dohladka. Musíme zmínit, že to bude chvíli trvat, protože opravdu důkladné zpracování čokolády zabere nějaký ten čas. Hotový nápoj můžete ještě na ozdobu posypat nastrouhanými čokoládovými vložkami.

Upozornění

Čistě teoreticky by se vám mohlo stát, že si nedostatečně výkonný přístroj s čokoládou neporadí a jen ji rozseká na malé kousky, což není žádoucí. Není to sice úplně pravděpodobné, ale stát se to může. V takovém případě ji vynechejte a nahraďte adekvátním množstvím kakaa.

Další věc, na kterou chci upozornit, se týká podobné věci. Za žádných okolností nevynechejte banán, protože ten smoothie zahustí a umožní nožům mixéru čokoládu dokonale rozemlít. V samotném mléce, které je hodně řídké, by se jim to nepodařilo. Mám to odzkoušené.

Zdroj: smoothierecepty.cz
0 0 hlasy
Hodnocení receptu
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře