Růžové obláčky

Náročnost: Snadné
Počet porcí: Na 2 plechy drobných obláčků
Doba přípravy: Do hodiny 
+ odležení 12 hodin
Vaření 0:25

Ingredience

NA MALINOVÉ PYRÉ

250 g malin (mohou být i mražené)
100 g krupicového cukru
1 lžíce citronové šťávy
1 vaječný bílek pokojové teploty

NA AGAR

75 ml vody
200 g cukru
2 lžičky agaru

NA DOKONČENÍ

moučkový cukr na obalení

Příprava jídla

1 Do rendlíku vsypte maliny a cukr a přidejte 1 lžíci citronové šťávy. Maliny pomačkejte a vařte 10 minut, až se ovoce rozpadne, pak propasírujte přes sítko do čisté mísy. Pokud používáte mražené, vařte trochu déle, aby bylo pyré husté a část vody se odpařila. Měli byste získat celkově 125 g pyré. Pyré úplně vychlaďte (spěcháte-li, dejte misku s pyré do dřezu s ledovou vodou).

2 Bílek nalijte do mísy robotu, přidejte studené malinové pyré a šlehejte do měkkých špiček – vytrvejte, může to trvat až 10 minut.

3 Zatímco se bílek s malinami šlehá, dejte do rendlíku 75 ml vody, 2 lžičky agaru a 200 g cukru. Přiveďte k varu, ztlumte na mírnou teplotu a vařte 5 minut, nebo dokud se agar zcela nerozpustí – po celou dobu vaření směs šlehejte metličkou. Sirup by měl mírně zhoustnout, trochu zprůsvitnět a stékat ze lžíce jednolitým stálým pramínkem. Odstavte.

4 Robot nechte v chodu na nízkou rychlost. Do našlehané směsi bílků s malinami nalijte po stěně mísy agarový sirup. Další 2–3 minuty šlehejte na vysokou rychlost, dokud se neudělají pevné špičky. Přendejte hmotu do cukrářského sáčku se zdobicí řezanou špičkou (otevřená hvězdička) a nastříkejte na plech vyložený pečicím papírem drobné pusinky. Nezakryté je nechte na plechu schnout do druhého dne (6–12 hodin).

5 Potom půjdou lehko sloupnout z pečicího papíru. Pak přitiskněte vždy dvě pusinky dnem k sobě (přilepí se) a lehce je poválejte v misce s moučkovým cukrem. Skladujte ve vzduchotěsné nádobě.

NĚCO NAVÍC
Místo malin můžete použít ostružiny, černý rybíz či mučenku. Pro větší sladkost můžete spodky obláčků namočit do rozehřáté čokolády.
0 0 hlasy
Hodnocení receptu
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře